piątek, 31 grudnia 2010

ŚWIAT ŚWIĘTUJE NADEJŚCIE 2011

Nowy Rok zagościł już w niektórych częściach świata. Z wielkim hukiem 2011 r. przywitała Australia. Wcześniej szampana odkorkowali mieszkańcy Kiribati oraz Nowej Zelandii.

Najwcześniej Nowy Rok przywitało Kiribati, wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym. Tutaj północ przypada o godz. 11 czasu polskiego.
2011 rok zagościł najwcześniej na Kiritimati (nazywanej dawniej Wyspą Bożego Narodzenia) - największej z 33 wysp na Oceanie Spokojnym, stanowiących państwo Kiribati. Kwadrans później Nowy Rok zaczęli świętować mieszkańcy należącej do Kiribati wyspy Chatham, położonej 800 km na wschód od Nowej Zelandii.
Równo w południe czasu polskiego Nowy Rok przywitała Nowa Zelandia.


Osiem ton rakiet

O 14 czasu polskiego szampana otworzyli mieszkańcy Australii. Na pirotechniczny spektakl w Sydney zużyto siedem ton różnego rodzaju rakiet. Spektakularne fajerwerki podziwiał rekordowy tłum 1,5 mln osób. Żeby zapewnić sobie dobry widok, ludzie przychodzili do portu i na pobliską plażę już od wczesnego popołudnia.

Najpóźniej Nowy Rok będą obchodzić m.in. mieszkańcy Honolulu (jutro o godz. 11.00 czasu polskiego) i wyspy Tutuila na Oceanie Spokojnym (godz. 12.00 czasu polskiego).


TABELA POKAZUJĄCA W JAKIM CZASIE ŚWIAT WITA NOWY ROK :)


I na koniec filmik :)
informacje z tvn24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz ! :)

Na pytania postaram odpisać się pod wpisem :)
Jeśli chcesz to dodaj do obserwowanych ;)