niedziela, 25 listopada 2012

SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka jest to projekt utworzony w celu pomagania innym ludziom. Do Szlachetnej Paczki przyłącza się mnóstwo liderów oraz wolontariuszy, którzy zajmują się rodzinami w potrzebie. Robią wywiad środowiskowy oraz przygotowują profil danej rodziny. Po zebraniu najpotrzebniejszych informacji profil takiej rodziny ukazuje się na stronie internetowej, z której darczyńcy, którzy chcą wesprzeć całą akcję i stworzyć paczkę, mogą wybrać rodzinę. Pomyślałam, żebyśmy i my - blogerzy włączyli sie w akcję i zostali darczyńcą dla jednej rodziny. O co dokładnie mi chodzi?
O zbiórkę pieniędzy w określonym czasie, a potem za te pieniądze zakupienie wszystkich rzeczy, których dana rodzina będzie potrzebować.
Na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę trudne, ale tak naprawdę wystarczy nam tylko 200 blogerów, którzy złożą się po 5 złoty i już mamy 1000 złotych! Z doświadczenia wiem, że taka suma w zupełności wystarcza na zaspokojenie potrzeb danej rodziny!
Ponadto jeśli macie jakieś zaprzyjaźnione firmy, które chciałyby włączyć się w akcję również możecie je zapraszać do udziału! Każda pomoc jest na wagę złota. Tutaj naprawdę liczy się każda złotówka!!!
Co możecie zrobić?
 • przelać pieniądze (w takiej sytuacji każda suma pieniędzy jest warta, więc nie będzie rozliczana kwota, jaką przelejecie, ale chęci i to, że chcecie pomóc!) Po szczegóły, nr konta itp piszcie na maila: xhopefulx@gmail.com, czy na numer gg: 4116584
 • osobiście zakupić niektóre z produktów i przesłać je do inicjatorki  na adres domowy, w ten sposób będziecie mogli sami poczuć, jak to jest i jak wielką radość to daje! ;)
 • rozprzestrzeniać tę informację na swoich blogach, stronach internetowych, tak aby jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o tej akcji i nas wesprzeć
 • zapraszać do udziału również rodzinę, przyjaciół, znajomych niekoniecznie związanych z blogosferą
 • jeśli macie również jakieś inne sugestie lub pomysły piszcie!
Po więcej szczegółów zapraszam pod ten adres TUTAJ :)

Rodzina została już wybrana. Przedstawiam Wam rodzinę, którą mamy okazję uszczęśliwić:
Pani Małgorzata (47 l.) jest samotną matką dwójki dzieci: Emmy (16 l.) oraz Antoniego (13 l.).
Sytuacja rodziny diametralnie się pogorszyła w ubiegłym roku, kiedy to zmarł chory na raka i schizofrenię mąż pani Małgorzaty. Materialne konsekwencje odejścia męża rodzina odczuwa do dziś w postaci wysokich długów, którymi są obarczone dzieci. Dodając do tego niepewną pracę pani Małgorzaty i wysokie zadłużenie w gazowni, tworzy to realne zagrożenie eksmisją.
Rodzina utrzymuje się ze skromnej pensji matki (1500 zł) oraz zasiłku w wysokości 500 zł, co po odliczeniu opłat mieszkaniowych daje 447 zł na osobę miesięcznie. Kwota ta pozwala na pokrycie jedynie podstawowych potrzeb życiowych. Ciągle narastające długi nie pozwalają rodzinie wyjść z finansowego dołka. Mieszkanie wymaga generalnego remontu począwszy od wymiany klamki w drzwiach wejściowych, nie wspominając o większych wydatkach takich jak wymiana nieszczelnych okien. Mimo wielu przeciwności losu pani Małgorzata za wszelką cenę stara się dbać o rozwój edukacyjny swoich dzieci, posyłając je dodatkowo do szkoły muzycznej, gdyż nauka gry na instrumentach jest ich największą pasją.
Wśród największych potrzeb pani Małgorzata wymienia żywność, środki chemiczne oraz materiały szkolne, w tym niezbędny do dalszej edukacji muzycznej dzieci metronom.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.


Potrzeby rodziny:

Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach Inne: mleko, płatki śniadaniowe

Środki czystości Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący Inne: odżywka do włosów, środki higieny

Pomoce szkolne: Zeszyty Inne: Metronom, bardzo ważna rzecz dla dzieci, niezbędna do edukacji muzycznej. Przyrządy geometryczne.  

Wyposażenie mieszkania: Inne: patelnie, garnki, naczynia Brakujące sprząty gospodarstwa domowego: suszarka do włosów, maszynka do włosów 

Inne potrzeby: klamka do drzwi wejściowych 

Szczególne upominki: Antoni - Railworks 3-train simulator (symulator do komputera) Emma - zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych dla cery trądzikowej Małgorzata - grube rajstopy na zimę (rozmiar 3L) 

Najważniejsze potrzeby: środki chemiczne, żywność, materiały szkolne (metronom)

 

Jeśli chodzi o odzież i obuwie to TUTAJ są wszystkie informacje.

Tekst jest skopiowany od autorki, wyraziła na to zgodę. Zachęcam wszystkich serdecznie do pomocy. Nawet symboliczne 5zł, może pomóc tej rodzinie.

4 komentarze:

 1. Cieszę się, że takie inicjatywy mają miejsce! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci kochana za taką notkę!! ;)) OPczywiście kopiowanie takich rzeczy jest zezwolone ;)) W końcu to w dobrej wierze ;) Jeszcze raz dziękuję i w razie w czekam na maila ;DDD

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana zapraszam Cię na konkurs na moim blogu ♥ Do zgarnięcia kupon na zakup nowych bucików :)
  http://wiktoriabachowskaphotography.blogspot.com/2012/11/competition-with-mergpl.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Idea bardzo ciekawa :) Postaram się jakoś pomóc, ale nic obiecać nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz ! :)

Na pytania postaram odpisać się pod wpisem :)
Jeśli chcesz to dodaj do obserwowanych ;)